Studio

Najdi svou cestu v Kodokai…

KODOKAI DOJO je místem, kde pozitivně smýšlející lidé, nalézají klid a harmonické prostředí pro studium, odpočinek, poznávání sebe sama a hledání své CESTY.

Z názvu vyplývá, že jde o místo setkání tradičních východních učení a umění, jejichž studiem a praktikováním dochází ke kultivaci těla a ducha v harmonickém souladu.

Základní myšlenkou, jež utváří ducha našeho centra, je fakt, že veškerá umění pocházející z dálného východu, ať už jde o bojová umění, jógu, meditaci, tanec, nebo čínskou medicínu, japonskou zahradu, či shiatsu, tyto všechny mají svou nespornou kvalitu, hloubku a hodnotu. Avšak naší společností přejímané, v důsledku naší netrpělivosti, nedůslednosti, pohodlnosti, nedostatku času, odmítání autorit, řádu – svou kvalitu, hloubku a hodnotu, a s těmito pak i lehkost, ducha a krásu – ztrácejí.

Rovněž principy, metodami i morálkou jsou východní umění a cesty stejné. Je to jako by jste chtěli jet do jednoho místa, jen si každý z nás vybere jiný „dopravní prostředek“, tedy způsob praktikování jemu nejbližší. Někdo se skládá do jógových ásan a sestav, jiný se ohání mečem, další tančí…, sebevyjádření je odlišné, ale cesta stejná…

V  KODOKAI se snažíme o zachování celého obsahu daných umění a činností,včetně filosofie a spirituality. Snažíme se o kvalitu, abychom z cvičení a studia zde, nedělali jen další kompromis, padělek, či klišé.