Jana Blahutová

Věřím, že v životě každého z nás není nic jen tak, náhodou, ale že vše má své hluboké důvody.
Vše se točí v kruhu, vše si tvoříme a vše můžeme jednoduše změnit.
Stačí otevřít srdce, uvědomit si sebe a lásku.
Moje cesta k józe nebyla taková, že bych jí hledala. Nic jsem o józe nevěděla. Opravdu vůbec nic, ani to, že existuje.
Bylo to zhruba před sedmi lety.
Dostala jsem se do těžké osobní životní situace. Obrovský psychický tlak na mojí osobu mne dostal na pomyslné dno. A přestože jsem měla malé děti, tedy důvod k radosti, nedokázala jsem se nad lidskou hloupost, zlobu a závist povznést. Propadala jsem se hlouběji do role oběti. Psychicky zdeptaná jsem už neměla v tomto světě chuť žít. Přestala jsem věřit v pravdu a lásku. Jen střípek vědomí, nebo snad můj anděl mne popostrčil, abych vyhledala pomoc. Nejprve byl potřeba restart. Otevřeně přiznávám, že mi pomohly léky. Utlumily černé myšlenky. Utlumily mne celou. Bylo to nepříjemné, pořád jsem spala. Pochopila jsem, že tudy cesta nevede. Chtěla jsem být „normální“. Hrát si s dětmi, chodit ven, radovat se…
Pár sezení s psycholožkou a pochopila jsem, že to nemám vzdát. Že mám skvělého muže, děti a že jsem vnitřně silná žena.
V té době mi velmi pomáhalo chodit běhat. Hledala jsem tedy ještě „něco“..aktivitu u které nemusím být spoustu kilometrů pryč, abych se cítila nachvíli fajn.
„Přijďte na power jógu“ zazněla jednoho dne věta směrem ke mne. Žádná náhoda, o tom jsem přesvědčená a za to budu MF navždy vděčná.
To bylo to co jsem hledala. Během cvičení ásán, vědomého dýchání, koncentrace na sebe jsem začala úplně přeprogramovávat svojí mysl. Tak jak se uvolňovalo ztuhlé tělo, chápala jsem víc a víc o čem život je. Že si nemusím nechat ubližovat ,pochopila jsem, že pokud je někdo zlý, není to můj příběh.
Jóga mne nadchla.
Chtěla jsem o ní vědět víc a víc…knihy, praxe, různí lektoři. Vše jsem hltala.A tak jsem se cítila uvnitř sebe bylo vidět i navenek. Zářila jsem. Obklopená skvělými lidmi, muži, kteří mne popostčili, abych mohla zářit ještě více jsem podnikla odvážný krok. Stala jsem se lektorkou jógy.
A opět jsem byla nazačátku. Ale ten začátek byl vědomý, krásný, věděla jsem, že chci přinášet radost. Pomoci překonat něco těžkého v životě, třeba jen jednomu jedinému člověku. Stejně jako jóga pomohla a pomáhá mi a mé rodině.
Uvědomila jsem si, že musím jít dál svojí cestou, neboť to co cítím a dělám musí být v naprostém souladu. V pravdě.
Žít v pravdě.
Osvobodila jsem se. Ze zaměstnání, systému, který nás svazuje, stresuje. Opravdu touha po svobodě, možnosti být sama sebou, se sebou a v neustálem kontaktu s přírodou mne naplňovala a naplňuje.
Proto nedovedu odpovědět jaký styl jógy dělám. Co na mých lekcích prožijete. Nevím, vycházím ze svého nitra. Mohu Vám předávat jen to, v čem jsem vědomá. Kam mé vědomí sahá…
Jóga pro mne není jen cvičení, není to rehabilitace těla. Budu vás navádět, abyste občas zašli za svojí komfortní zónu. Budu chtít, aby vás to přimělo nesoudit. Budu chtít, abyste cítili něco jinak. A abyste se dokázali rozhodovat na základě svého srdce.
Ctím moudrost starých mistrů a ctím tu úžasnou nekonečnou možnost měnit cokoli. Jóga je nástroj, cesta, vše.

Velice vnímám energie Země.
I podle nich se mění mé jednotlivé lekce. Někdy více klidné, jindy energické.
Tak, abyste si mohli doma tvořit vše podle sebe.
Ráda bych, aby mé lekce byly vždy jen střípky, kousky do vaší skládanky vědomí. Jsem přesvědčená, že bez osobní praxe se nikdo nikam nedostane.
Naše životy si tvoříme sami svými myšlenkami. Pokud si na mé lekci alespoň občas uvědomíte sami sebe, a pocítíte tu obrovskou radost z bytí a nekonečnou lásku, bude to přesně to, co jsem si přála předat.
Skrze pružné, silné tělo, klidný a hluboký dech zklidníme rozbouřenou mysl a pak vyplave na povrch pravda.

Namasté.
Jana Blahutová.